(AK59) A Szimulákrum a másolt lap tulajdonságaival megegyező jelzőt rak az asztalra, a Szimulákrum lap pedig a gyűjtőbe kerül.
(AK14) Mi történik akkor, ha lehozok egy Piromenyétet, Szimulákrumozom, a Szimulákrumot halhatatlanná teszem, és mindezek után megölik az eredeti menyétet? Természetesen a halhatatlan Szimulákrum fennmarad, és később, ha lekerül róla a Halhatatlanság, akkor sem kerül a gyűjtőbe.
(AK13) A Szimulákrum szövegében az szerepel, ha az eredeti tárgy vagy a Szimulákrum a gyűjtőbe kerül, vele megy a másik is. Ha tehát a Szent jogart lemásolod Szimulákrummal, akkor Szimulákrum is leesik, amikor felhasználod a Szent jogart. Általánosságban elmondható, hogy olyan lapot, melyet a használathoz a gyűjtőbe kell dobni, nem érdemes Szimulákrumozni.
(AK7) A Szimulákrumon az szerepel, hogy tekintsd úgy, mintha a lemásolt lapot még egyszer kijátszottad volna. Ebből következik, hogy ha alkímiázod a Szimulákrumot, akkor pontosan annyi szörnykomponenst kapsz, mint amennyit az eredeti lényből kapnál. Van azonban egy hátulütője is a dolognak, nevezetesen az, hogy ha a Szimulákrumot alkímiázod, a lemásolt lény is a gyűjtőbe kerül.
(AK7) Illúziósárkányt nem lehet Szimulákrummal másolni. Igaz, hogy a Szimulákrumra az van írva, hogy közvetlenül azután játszhatod ki, ha sikeresen játékba hoztál egy lényt, bűbájt, építményt, tárgyat vagy szakértelmet, de ez egy általános varázslat, és csak olyankor lehet kijátszani, amikor más általános varázslatokat is. Az Illúziósárkányt csak a csere és harci fázis között játszhatod ki, amikor nem lehet általános varázslatot használni.
(AK5) Szimulákrummal és Gyermekáldással több ugyanolyan neves kalandozód lehet az oldaladon játékban.
(AK5) A Szimulákrumon az szerepel, hogy ha ő vagy a lemásolt lap a gyűjtőbe kerül, vele megy a másik is. Ha a Szimulákrummal lemásolt lényemet egy Élőholt mágus visszaveteti a kezembe, akkor egyik sem kerül a gyűjtőbe, tehát a másik a játékban marad.