5. Többszemélyes játékokban és páros versenyen a célpont ellenfélre ható asztalon maradó lapoknál (pl. bűbájoknál) a „célpont ellenfelet” egyszer, a lap kijátszásakor kell meghatározni. (Ld. Kódex 21.5.4.)
Páros versenyen a Quwarg orákulummal „lopott” lap költségét csak annak az ellenfélnek a forrásaiból fizethetem, akitől a lapot „loptam”.
Az Egy híján húsz páros versenyen 39 ÉP-re sebez/gyógyít. Mivel a sebzést/gyógyulást bizonyos források módosíthatják, ezért lényeges, hogy konkrétan melyik játékos sebződik/gyógyul. Ehhez a lap kijátszójának meg kell neveznie mindkét páros egyik tagját, aki gyógyulni/sebződni fog.
Páros versenyen a kezdés pontos menete: Először leülnek a játékosok, és ez a forduló végéig nem változhat. 1. meccs: Dobnak mind a négyen, és aki a legnagyobbat dobja, azé a kezdés joga. A kör abba az irányba megy, amerre a másik pár szeretné. 2. meccs: Azé a kezdés joga, aki balra ül attól, akié az 1. meccs kezdés joga volt. A kör abba az irányba megy, amerre a másik pár szeretné. 3. meccs: Azé a kezdés joga, aki balra ül attól, akié a 2. kezdés joga volt. A kör abba az irányba megy, amerre a másik pár szeretné. A kezdés joga ugye bármely meccsen átadható annak, aki a körben Azután jön, akié a kezdés joga. de ez a többi meccset nem befolyásolja.
Páros versenyen, ha én lopom el a párom izomjelzős lényét, akkor kisülnek az izmok, hiszen a lény kikerült tulajdonosának irányítása alól. Ha visszalopom, akkor értelemszerűen nem sülnek ki újra az izmok.
Páros versenyen pár két tagjának szabálylapja mindenkire hat, de nem adódik össze, így pl. A fájdalom szépsége csak egyszer fog kisülni. Az ellenfél a célpont ellenfelet jelenti, vagyis a sebződő határozza meg, hogy ki kapja a VP-t.
A Manaáramlás páros versenyen nem működik, mivel a lap szövegében szerepel az, hogy ha több játékosnak is van ilyen szabálylapja, akkor a normál kezdőszabályok lépnek érvénybe. Mivel a párosnak kötelező ugyanazzal a szabálylappal játszania, ezért teljesül az a feltétel, hogy "ha több játékosnak is van ilyen szabálylapja".
Páros játék: A páros verseny szabályai között szerepel, hogy Életenergiával 50 ÉP-ről kezdődik a játék. Ez az Életenergia (új)-ra is igaz. Sokszínűséggel 47 ÉP-ről kezdünk. Terrgath esetén, ha csak az egyik játékos használja, akkor 38-ról, ha mindkettő, akkor 36-ról. Az Az együgyű páros játékban +2 ÉP-t ad, nem pedig fix 22-őt, így ez is a 2. (Terrgath) kategóriába esik az előző bekezdés besorolása alapján, de csakis páros játékon.
Védekezés: Páros versenyen, ha az ellenfél pár egyik tagja kezdi a játékot, akkor a ti párotok bármelyik tagja ingyen kijátszhatja védekezéses lapját, de kizárólag ebben a legelső körben, az ellenfél pár másik tagjának első körében már nem. (Ilyenkorra már amúgy is volt lehetőségük cselekedni.)
Szabálylapok ill. azok késleltetett hatása (pl. Egérút (új), Lépéselőny): A páros versenyen a pároknak kötelező ugyanazt a szabálylapot használni. Azonban ez nem azt jelenti, hogy egy szabálylapjuk van, mindenkinek sajátja van. Ezért mostantól meg is követeljük a versenyen fizikailag a két lap meglétét, ugyanúgy, mint bármely más lapnál. A késleltetett hatás jelzők minden játékosnak a saját körében, a párjától függetlenül fogynak, és sül ki a hatásuk. A késleltetett hatás jelzőidet a saját szabálylapodon jelöld. Tehát az Egérútnál (új) csak a 8. körben nyersz (a pár azon tagja fog nyerni, aki előbb jön). Amikor egy tápoló hatás kisül, akkor meg kell nevezned, melyik ellenfeledre hasson, és onnantól arra fog hatni végig. Kicsit más eset a Változó környezet, továbbra is érvényes rá a FAQ-jának a lényege: Mindkét játékosnak ugyanazokat a szabálylapokat kell használniuk a Változó környezet mellé. Mindkét játékos köre elején vált a környezet, azaz másik szabálylapot kell választani. Itt az történik, hogy minden játékos köre elején vált az ő szabálylapja, mivel azonban ugyanazt a szabálylapot kell használni, a párja szabálylapja is automatikusan átváltódik ettől.
Páros versenyen, amikor nem alkalmazzuk a közös szörnykomponens szabályt, ha szörnykomponenst nyer ki egy pár az ellenfél lényéből, mindig eldönthetik, hogy a pár melyik tagja kapja.
Páros versenyen a pároknak ugyanazt a szabálylapot kell használniuk. Nincs ez másként a Változó környezetnél sem. Mindkét játékosnak ugyanazokat a szabálylapokat kell használniuk a Változó környezet mellé. Mindkét játékos köre elején "vált" a környezet, azaz másik szabálylapot kell választani.
Páros versenyen a pároknak csak egy szabálylapjuk van az asztalon, így ha azt megszüntetem (pl. Puszító mamelukkal), akkor mindkettőnek megszűnik.
Páros versenyen nem adhatja át a pár egyik tagja a másiknak a kezdés jogát. Minden esetben a kockadobás dönti el a kezdési sorrendet, ahogy azt az AK147-ben leírtuk.
Az Előny képesség páros versenyen is úgy működik, ahogy egyesben, tehát az Előnyben írt ÉP-t nem számoljuk duplán, pl. az Előny 16-18 nem működik akkor, amikor az ellenfelek 36 ÉP-n vannak.
Páros versenyen a Védőangyal (új) kijátszása után eldönthetem, hogy az aktív játékos melyik őrposztra támadjon a lényeivel.
(AK147) Páros versenyen a kezdés sorrendjének eldöntése: A legnagyobbat dobó játékos kezd, a kör mindig az óramutató járásának megfelelő irányban megy. A 2. meccset mindig az a játékos kezdi, aki a körben az első meccset kezdő játékos után következett. A 3. meccset, az előzetes megbeszélés alapján, vagy az elsőt kezdő páros, vagy az újradobást nyerő páros kezdi. Az első esetben a pár másik tagja kezd, nem pedig az, aki az elsőt kezdte. Ha újradobásban egyeztek meg, akkor a legnagyobbat dobó játékos kezd.
(AK147) A páros versenyen közös a szörnykomponens, ezért ha Lépéselőnnyel játszik az egyik pár, két komponense lesz már a pár első tagjának első körében. A pár kezdő tagjának kettő varázspontja lesz, a másiknak egy, amikor az ő köre jön, akkor ehhez kap még egyet.
(AK133) Akkor is leszedhetem pároson versenyen az ellenfél mindkét követőjét olcsóbban, ha csak én használok Az anarchia avatárját.
(AK126) Páros játékon az én Augurom csak az engem ért sebzést vállalthatja magára, hiába közös az ÉP. A lények közül is csak az enyémeket mentheti meg.
(AK107) Hogyan működik páros versenyen a Pihenő? Természetesen hat a közös szabálylapra. Viszont csak az egyik, kijátszáskor választott követőt semlegesíti.
(AK95) Huszat sebződünk páros játékban akkor, ha az ellenfél sebez a páromon 20-at, de nálam van egy Thauglorendon. Ugyanis a sárkány csak akkor véd, ha én sebződök. Párosban pedig, hiába a közös életpont, akkor sebződök csak én, ha engem üt vagy lő az ellenfél. Ha a páromba sebeznek, akkor ő sebződik, de nem pedig én.
(AK95) 40 életpontunk lesz, ha páros versenyen, valaki kijátszik egy Déja Vu-t. Valójában a párosban a közös életpont a két játékos együttes életpontja. Ha ? a Déja Vu szövege szerint ? mindketten 20-ba kerülnek, akkor együtt 40 életpontjuk lesz.
(AK86) A páros játékban nem áldozhatom fel a torzszülöttemet, hogy a párom galetkijét erősítsem. Igaz, hogy a komponens közös, de ilyenkor nem komponens lesz a torzszülöttből, hanem jelző. A párok pedig csak azok a lapokat és hatásokat használhatják egymás lapjaira, amik bárkire működnek. Amik csak rád hatnak, azokat nem.
(AK86) Hogyan van a lapok kijátszásának időzítése páros játékon ? A "normál" játékban, amikor két ember játszik, a játékosok felváltva cselekedhetnek. Páros játékban ez úgy módosul, hogy a párok cselekednek felváltva, és amikor az adott pár van soron a cselekedettel, eldöntik, hogy melyikük csinál valamit. Vagyis először jön az a pár, amelyik egyik tagjának a köre van, eldöntik, hogy melyikük játszik ki lapot, utána az ellenfél pár egyik tagja cselekedhet, majd ismét az első pár dönthet, hogy melyikük reagál.
(AK86) Mi a páros játék szabálya a követők és szabálylapok használatára vonatkozóan? Nos, a decemberi verseny letisztázta azt, hogy mi a jó megoldás ebben a kérdésben. A szabálylapokat, mivel azok mindenkire hatnak, közösen használják a párok, vagyis mindkét játékosnak ugyanazzal a szabálylappal kell játszania. A követőknél erre nincs szükség, mivel azok általában egy játékosra hatnak, ezért a követőket külön használják a játékosok. Sőt, akár az is lehetséges, hogy a pár egyik tagja használ követőt, a másik pedig nem.
(AK86) Hogyan működnek páros játékban az ellenfélre ható követők, pl. Morgan tanítványa, Őrült Enkala, az animátor ? Ilyenkor a játék elején eldöntöm, hogy melyik ellenfélre vonatkozzon a követőm hatása.
(AK86) Nem áldozhatom fel a torzszülöttemet páros játékban, hogy a párom galetkijét erősítsem. Igaz, hogy a komponens közös, de ilyenkor nem komponens lesz a torzszülöttből, hanem jelző. A párok pedig csak azok a lapokat és hatásokat használhatják egymás lapjaira, amik bárkire műkődnek. Amik csak rád hatnak, azokat nem.